ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Чорапи за туризъм
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Следваща

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Чорапи за туризъм
Автор Съобщение
ПАВЕЛ

Мнение Отговорете с цитат
дешева написа:
Много се изписа за блузки,панталони, а някой може ли да каже нещо за чорапите?
Аз лично имам страшен проблем с краката,много се потят.Казаха ми че имало чорапи,които намалявали потенето.Някой може ли да даде мнение...?

Няма такова нещо като чорап, който намалява потенето Wink . Има такива , които отвеждат влагата добре към втория слой и/или обувката, но важно условие е всичко по веригата да е качествено и да работи . Лично аз ползвам като първи слой модела LINER CLASSIC на WOOLPOWER( 60%мерино, 35% полиамид,5% еластан) и ефекта поне при мен е поразителен ! Перфектно отвеждат влагата при пълно отсъствие на неприятна миризма !Обувките ми миришат като чисто нови(буквално, не се майтапя Exclamation ), въпреки че им навъртях доста сериозен километраж за половин година в жегите .....Купил съм си и модела с плътност 600гр/м.кв., които ще нося върху първите ,но чакам по-добри времена за тестове

Чет Сеп 27, 2012 11:35 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
igurbev

Местожителство: София

Velio написа:
Здравейте,

в търсене съм на чорапи за летните месеци. Избора ми е между 2 модела - едните са синтетични от куулмакс, другите са от вълна. Съответно:

Мунд Пиринеос:

http://www.alpibg.com/products.php?1058

Да вметна и аз едно впечатление от тези Пиринеос на Мунд, че доста ги хвалят, но по мое мнение изобщо не струват.
Първо са страшно нетрайни. Може да са куул на витрината, но само ги обуй, прегази 5 метра(не повече) хвойна и вече са на дреп. (Тествано с 4 различни, чисто нови чифта.)
Второ - запарват ужасно.
Чет Сеп 27, 2012 11:36 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла Посетете сайта на потребителя
Vicky

Дайте идея за зимни чорапи със солидно съдържание на вълна, около 20лв. Тези на Мунд хубави ли са? http://www.alpibg.com/products.php?1014 тези имат вълна, но само 35%, няма ли с повече?
http://www.alpibg.com/products.php?1015 тези са от някаква друга материя-Термолайт, тя струва ли си?
Трябват ми да топлят.
Сря Фев 27, 2013 11:39 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
satzata

И аз се включвам с въпрос къде се продават чорапки с висок % вълна в София, че май тия Fuse Hiking вече ги няма.
Сря Фев 27, 2013 11:51 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Gamina

Вики,
http://www.gooutdoor-bg.com/gelert_Walker_Sock/p1318696_8222175.aspx

39% мерино, цяла зима съм с тях, топлят МНОГО. Има и по-нисък вариант, тези по-високите на мен ми стигат до средата на прасеца.

Но само дамски, мъжки не останаха от тези.

Чет Фев 28, 2013 12:21 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
pif

Местожителство: Sofia

В Ред рок бях гледал есента едни чорапи на Заьо където вълната е 80%. Най-дебелите налични но се водят ловни чорапи. Едни такива зеленикави на цвят бяха. Цената им май беше 25 лв.
И естественно Айсбреакър които са 100% мерино. Преди ги имаше в Стената ама цената им си е бая солена. Високите дебели модели са сигурно над 40 лв
Чет Фев 28, 2013 12:27 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
marcinkov

Местожителство: Бургас

Мнение Препоръка за чорапи Отговорете с цитат
Привет на всички, искам съвет какви чорапи биха били подходящи за новите ми обувки, хем да не спарват хем да ми е топло през зимата на краката.
Обувките са Lomer Pelmo STX с мембрана Симпатекс
http://media.snimka.bg/s1/2654/031553023.jpg?r=0
http://media.snimka.bg/s1/2654/031553021.jpg?r=0
Пет Сеп 20, 2013 12:38 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
tzezko

Местожителство: софия

Няма как да ти е топло през зимата с набуковите обущета, освен ако не ходиш предимно из градския парк. Иначе плътен чорап от магазина за ски- или ловна екипировка те устройва идеално.
Пет Сеп 20, 2013 3:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
НИКОЛАЙ Т.

Местожителство: РУСЕ

Еееее колега ти направо уби ентусиазма на човека.Пелмото си е добра обувка и макар,че е трисезонна може без проблем да се носи зимата в нашите планини.Аз имам следващия модел на същата фирма(Ломер-Еверест)която се рзличава от Пелмо само по предния и заден борд за автоматични котки и по по-твърдата подметка.Нося ги вече две зими с два чорапа и никога не ми е било студено.Разбира се говорим при движение, ако се наложи дълъг престой на едно място малко обувки от по-често срещаните марки ще държат топло.
Пет Сеп 20, 2013 3:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
loudidd

В момента има чорапи на добри цени в онлайн-магазина на Зайо, нямам идея дали и при дистрибуторите им. Аз си взех модела Hunter, един чифт Heavyweight и един Midweight с високо съдържание на мерино, мога да кажа, че са много топли, а по-сериозни впечатления ще дам на пролет Smile

Като допълнение : Hunter Heavyweight са доста дебели, ако обувките ви са плътни по крака, може и да не ви устроят.....
Пет Сеп 20, 2013 5:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah

Според мен първо се взимат чорапите / с които ще се носят бъдещите обувки / и след това се избират самите чепици, като се мерят и пробват с въпросните чорапи. Wink
Пет Сеп 20, 2013 5:58 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
mircho

Мнение Зимни чорапи Отговорете с цитат
Имате ли впечатления от по-дебелите/ зимни чорапи на Lasting както и на Zajo и на fuse
Интересува ме по-скоро топлината, комфорта и здравината на базата на някакъв практически опит с тях и в сравнение с други марки?
Чет Окт 10, 2013 5:40 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо

Местожителство: на 950 м.н.в.

Мнение Re: Зимни чорапи Отговорете с цитат
mircho написа:
Имате ли впечатления от по-дебелите/ зимни чорапи на Lasting както и на Zajo и на fuse
Интересува ме по-скоро топлината, комфорта и здравината на базата на някакъв практически опит с тях и в сравнение с други марки?

Виж и тези. 70% мерино. Изкуственяка като примес не се усеща въобще, за разлика от еквивалента им на Зайо от предишните серии /не топлят достатъчно, прожулват и създават дискомфорт/. По-добрия чорап за зима е бореалския определено.
Гледам Fuse са изкарали нова серия. Много хора бяха предоволни /и аз/ от предишните им с най-висок процент мерино. Тези как са - не знам, а и едва ли някой ще ги е ползвал дълго време и при разнообразни условия, че да сподели. Ама знам ли?

Чет Окт 10, 2013 7:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
torah

http://www.namaste-bg.com/productdetails.aspx?id=599

За мен това е най-добрия зимен чорап дето се продава в България. Fuse стават, но не са нещо особено. Зайо го забравяме изобщо. Wink Boreal също не са ми сред фаворитите. Wink
Чет Окт 10, 2013 8:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Ристо Туристо

Местожителство: на 950 м.н.в.

Някой с опит в ползването на чорапи с прималофт?
Как са спрямо тези с мерино?
Топлозадържане, влагоотделяне, комфорт на допир с кожата и др.

Чет Окт 10, 2013 8:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5 ... 9, 10, 11  Следваща
Страница 4 от 11

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.