ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Препоръки относно публикуването на снимки
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Предишната тема
Следващата тема
Препоръки относно публикуването на снимки
Автор Съобщение
stefan_iliev38

Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Мнение Отговорете с цитат
Сотиров написа:
Напоследък снимките, които гледам, ми идат прекалено големи. Дори новият ми монитор, който се явява "широкоекранен", не ги побира и трябва да местя с мишката. Нещо трябва да настроя ли? Освен това, като преглеждах стари мои пътеписи, видях, че в някои от тях снимките също са огромни. Това вероятно е станало, когато ония мискини от "склада" решиха да въведат непосилна такса и аз се принудих да пренеса 1000 снимки в друг "склад", откъдето копирах адресите им. Явно съм сбъркал формата. Сега виждам, че е невъзможна поправка. Кое налага тази забрана? Нали последната поправка се отразява с дата, така че не е възможна злоупотреба. Дали не може да се върне възможността за поправки по всяко време?

Дай пример с няколко снимки, които ти излизат прекалено големи – да видим дали и при нас излизат прекалено големи.

Каква е максималната резолюция на монитора ти? А каква е резолюцията на монитора ти, с която си в момента?

С какъв интернет браузър разглеждаш форума? Какви са настройките за текст на интернет браузъра?

П.П. Относно редактирането на стари теми – не виждам някой да се е засилил да си редактира темите, та засега модераторите смогват.

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Сря Яну 18, 2023 6:33 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Местожителство: София

Тъкмо щях да дам пример, но когато изключих стенния голям монитор (оня, дето примигва), на лаптопа снимките точно заемат рамката на екрана. Значи трябва да видя регулировките на телевизора, ако ги намеря и ако изобщо ги има отделно от лаптопа. А поправките ми трябват на мен самия, защото като рових из стари теми, собствените ми снимки са огромни. Довечера ще погледна отново да видя дали същия дефект го има и на лаптопа. "Размерът има значение", дето вика оная от рекламата на сапуна. Very Happy

Да, старите ми снимки и на лаптопа са прекалено големи. Е, не твърдя, че народът се е засилил да ги гледа, ама заради изяществото на форума...
Сря Яну 18, 2023 7:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
dido

Линк към някоя подобна тема?

Сря Яну 18, 2023 7:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя ICQ Номер
Сотиров

Ето, темата за Олимп и Метеора с внуците.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=128177#128177
Снимките са ужасно големи. Явно от бързане в смяната на "склада" съм поставил h (huge) вместо l (large) като последна буква в адреса. Не съм преглеждал всичките си теми, дано не е навсякъде този кошмар!
Сря Яну 18, 2023 11:06 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
stefan_iliev38

Местожителство: Кюстендил; София, кв. „Овча купел"

Сотиров написа:
Ето, темата за Олимп и Метеора с внуците.
http://planina.e-psylon.net/viewtopic.php?p=128177#128177
Снимките са ужасно големи. Явно от бързане в смяната на "склада" съм поставил h (huge) вместо l (large) като последна буква в адреса. Не съм преглеждал всичките си теми, дано не е навсякъде този кошмар!

При мен и на четирите интернет браузъра (Mozilla Firefox, Googlе Chromе, Microsoft Edge, Internet Explorer) снимките и текстът излизат нормално.
Снимките са с резолюция 1024х768 пиксела (вертикалните снимки са с резолюция 768х1024 пиксела).
Текстът се пренася веднага след края на снимките и не се налага да превъртам с мишката.

Нека и другите кажат дали при тях темата изглежда по същия начин.
Владо, можеш да дадеш още примери за теми с големи снимки, но ми се струва, че проблемът е в твоя компютър.
Ако и при другите съфорумци снимките излизат нормално – Владо, следваща стъпка е да отговориш на останалите въпроси:

Каква е максималната резолюция на монитора ти? А каква е резолюцията на монитора ти, с която си в момента?

С какъв интернет браузър разглеждаш форума? Какви са настройките за текст на интернет браузъра?

П.П. Снимка на екрана (скрийншот) от моя компютър как изглежда темата за Олимп и Метеора:

Закон на Мърфи: Приятелите идват и си отиват. Враговете се натрупват!
Чет Яну 19, 2023 2:16 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Сотиров

Айде да подремнем малце, па че му мислим сабале!
Чет Яну 19, 2023 2:36 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
kaloyanv

При мен също изглежда добре, тъкмо не съм го чел. Да взема да почета малко и на Стефан неговия съм до средата, но не съм чел скоро. Супер са и двата.
Чет Яну 19, 2023 12:25 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Проблеми и препоръки Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7
Страница 7 от 7

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.