ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Калоян е3 03 септ
Иди на страница Предишна  1, 2

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Предишната тема
Следващата тема
Калоян е3 03 септ
Автор Съобщение
kaloyanv

Мнение Отговорете с цитат
Ден 6 - хижа мандрата - хижа бузлуджа стара. 43.33 км - 1580 м денивелация. За първи път ядох готвено на мазалат. После хижа партизанска песен, уникална заленчукова крем супа и палчинка. Много хубава хижа, горещо препоръчвам, има и книга за ком-емине, струва си дасе отбиете поне. Хижа бузлуджа стара, много сърдечен човек, отлични впечатления .

П.С на мазалат момчетата са млади ама и там е мноого хубаво. Целия район е уникален там.
Чет Сеп 09, 2021 11:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
EXIIIT

Местожителство: Плевен

Давай Калоянчик ти си тигър добро темпо имаш дано и времето да е с теб лека и спорна крачка.
Пет Сеп 10, 2021 3:41 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv

Ден 7 до обяд - х. Бузлуджа - х. Предел 33,8 км 920 метра денивелация.

Всъщност приключих тук. Нещо не си бях направил сметките както трябва, оказа се че ми остават само два дни. Събота и неделя. Мислех да ходя до Чумерна, обаче като стигнах прохода и ми светна. Дефакто после придвижването щеше да е трудно да пътувам цял ден и тн . Та хапнах, хванах един стоп до Велико Търново, после автобуса и вече съм в София .. Smile)

Ще напиша обобщение и ще сложа снимки, понеже съм обещал и за чешмите. Даже ще напиша цял пътепис, но по кратък Smile)
Пет Сеп 10, 2021 9:08 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv

Tito написа:
Странно как мерят тия машинки. На моето КЕ Добрила-Тъжа ми го даде малко над 35км, а Мандрата е още няколкостотин метра по-натам.

Ами как да мерят - неточноSmile Обаче моя е нов часовник (не че е гаранция) и се надявам да са по точни вече. Ти си го правил преди повече време. Все пак може и часовника да е скапан.
Пет Сеп 10, 2021 9:10 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo

Местожителство: София

Браво Калояне! Баси темпото му удари ...
Аре, че форума го налазва един реклам, няма кой да го нахрани като теб, а ти се мотаеш на Бузлуджа по случай празДника Very Happy

А за машинките - уж не хващат, но често мерят движенията на ръцете - и като дължина и като денивелация. Не отбирам нищо теоретично, но е доказано на живо многократно, като за голямата разлика с истинските данни не намирам друго обяснение.

Пет Сеп 10, 2021 9:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
kaloyanv

vaskoo написа:
Браво Калояне! Баси темпото му удари ...
Аре, че форума го налазва един реклам, няма кой да го нахрани като теб, а ти се мотаеш на Бузлуджа по случай празДника Very Happy

А за машинките - уж не хващат, но често мерят движенията на ръцете - и като дължина и като денивелация. Не отбирам нищо теоретично, но е доказано на живо многократно, като за голямата разлика с истинските данни не намирам друго обяснение.

Много се надявах, като отида на гости на летящата чиния, да ме вземат зелените приятели и да не качат малко на обиколка, да видя планините и земята от някоя друга галактика. Smile
Пет Сеп 10, 2021 10:13 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Tito

Да беше казал, че ти се витае - щях да дойда с чаршафа под Добрила да те възвисим

Пет Сеп 10, 2021 10:20 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv

Tito написа:
Да беше казал, че ти се витае - щях да дойда с чаршафа под Добрила да те възвисим

Абе, имаше както винаги идеално течение около свищи плаз и тъкмо се сетих за теб тогава, още тогава можеше да стане тая работа Smile
Пет Сеп 10, 2021 10:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
kaloyanv

Пускам снимките от ден 2, понеже там съм снимал чешмичките, обещах да ги пусна.....
Мислех направо всичко с "пътепис" да пусна, обаче нещо писането не ми върви и за да не се бавя .. ето линк към въпросните ..

https://drive.google.com/drive/folders/1c0krS_98NkG7gwibMnnIZ66ULklPWBDx?usp=sharing
Вто Сеп 14, 2021 6:23 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
aliosha77

Tito написа:
Странно как мерят тия машинки. На моето КЕ Добрила-Тъжа ми го даде малко над 35км, а Мандрата е още няколкостотин метра по-натам.

Странни са им алгоритмите, да. Аз съм си правил експеримент: Включвам запис на трак на две отделни приложения. Накрая едното ми дава 32 км., а другото - примерно 29 км...
Разликите, допускам, може да идват от различни посоки:
1. Програмите създават трак на базата на множество точки. Засича те някъде си - като н.в., координати и т.н., след няколко секунди - в друга точка, и "тегли права линия" между точките. Може би едното приложение прави повече на брой точки, а другото - по-малко. В резултат на което на единия трак между две последователни точки имаш дъга, а на другия - права линия.
2. Различните алгоритми за компенсиране на разстоянията при денивелация. Имам предвид - сателитите те следят само по хоризонталния вектор. Когато катериш или спускаш наклон, ти изминаваш реално по-голямо разстояние, отколкото си изчертал по хоризонталата. Естествено, програмките имат някакви алгоритми за компенсиране и за преизчисляване на пътя, но коя колко точно се справя - не е много ясно...
Вто Сеп 14, 2021 6:31 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
meco puh

Местожителство: обл.Разград

kaloyanv написа:
Пускам снимките от ден 2, понеже там съм снимал чешмичките, обещах да ги пусна.....
Мислех направо всичко с "пътепис" да пусна, обаче нещо писането не ми върви и за да не се бавя .. ето линк към въпросните ..

https://drive.google.com/drive/folders/1c0krS_98NkG7gwibMnnIZ66ULklPWBDx?usp=sharing

Въпреки сушата, двете чешми текат.
Благодаря за снимките. Догодина пак!
Обещай си за догодина. Така човек забравя стари несгоди, запалва се по нови приключения и времето минава по-леко.

Балкана символ на цял полуостров
Вто Сеп 14, 2021 10:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » E-3 Ком-Емине Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.