ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на яке
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на яке
Автор Съобщение
Лахесис

Мнение Отговорете с цитат
rumen radev написа:
Да, синтетиките са на една и съща северноамериканска фирма. За сравнения - би трябвало да има доста такива из мрежата. Ето първото, което ми попадна. Обърни внимание, че зайко е с най-евтиния вид - primaloft black.
Но не от това съображение беше препоръката ми. При мен прималофта е пълнеж в един сравнително твърд шел - поради кройка и материя на плата от външния слой. А е и по-тежка общо дрехата, поради което не ми е от любимите. И оттам нарицателните (за мен) - прималофт кръстих едната дреха, термобол другата. Изборът ми е еднозначен Smile Но дреха и пълнеж са различни неща, естествено.
Може би е най-добре да разгледаш, опипаш, пробваш и двете якета на място. Едва ако и след това си с колебания, препоръчвам нортфейса.

Супер, благодаря за разясненията. Сега разбрах за пълнежите и шевовете и клоня към Дъ Норт Фейс-а. Остава и кройката да е моята. ръкопляскания
Вто Май 26, 2020 11:11 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Клониш и .. ще сгрешиш. Smile

Вто Май 26, 2020 12:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Лахесис

ray написа:
Клониш и .. ще сгрешиш. Smile

И защо? Така с една дума? Нещо обосновка? За всяка друга глупост си много активен и цяло писмо ще напишеш, а за важните работи 2 думи, от които нищо не става ясно (не, че иначе винаги ти хващам мисълта, но все пак).
Това, което разбрах от четенето е, че Термоболът е по-топъл от най-ниския клас Прималофт, с каквъвто е напълнено Зайото. Също Термоболът се компримира повече и влагата му пречи още по-малко от на Прималофта, защото не се слепва. Освен това на самия най-нисък клас на Прималофта си пише, че не е за супер активно движение. Термоболът се равнявал на 600 гъши пух и бил със същата структура, и стандартно се шиел на тези вафлички или каквито са там фигурките на шева. По-добър от него бил само най-високият клас Прималофт.
Та, защо ще сбъркам?
Вто Май 26, 2020 6:22 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
ray

Разсмя ме. Smile Много сладко си го написала, благодаря ти! Но кви важни работи – тва са глезотии. Казах ти мнението си, а ти вземи което искаш. И двете ще ти свършат работа, и с двете ще изглеждаш чудесно. Извинявай, че не се обосновавам – не давам съвети за екипировка, още по-малко на жени. При вас връзката с дрешката ви е почти мистична... Smile А и rumen radev е казал достатъчно, за да вземеш сама правилното за теб решение. И още повече извинявай за коментара – не бях изтрезнял затова ... то и сега съм леко .... извинявай .

Сря Май 27, 2020 12:05 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Twoo

И аз си нося Patagonia torrentshell за по-сериозните преходи или когато очаквам по-лошо време... Но не бих го нарекъл ветровка. Аз лично не мога да се движа с мембрана, колкото и да е добра рано или късно конденза надделява над нея. Лятото дори не си слагам мембраната при дъжд, ако ще трябва да се движа, че завирам и ефекта от нея става не нула, ами направо минус. Сега по темата... Тази зима се сдобих с две пухени якета дебело и тънко и едно прималофт тънко. Дебелата пухенка е много не практична тежи, заема място и освен да стоиш с нея за друго е трудно използваема. Тънката пухенка е 90 процента Пух размер L тежи 200 и нещо грама. Е това вече е супер практично яке. Става за обличане в почивките, става за ходене в голям студ, става и ей така за всеки случай в раницата. Прималофт същия грамаж, но размер М за да е по мен и да не ме дразни под яке с мембрана. Същата работа като тънката пухенка, но доста по-прохладно и никакви проблеми с влагата. Пухенка я ступвам с ръка, ако се е свил пуха от влагата и е готова.
Чет Май 28, 2020 3:44 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4, 5
Страница 5 от 5

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.