ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 35, 36, 37

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Предишната тема
Следващата тема
Избор на трисезонни обувки за топлото полугодие.
Автор Съобщение
аngel

Мнение Отговорете с цитат
Верно беше Бонжур магазина с тиганите Very Happy
Не мога да повярвам така да се цепят, да не сте попаднали на Метровски, Пловдивски или Горгонски менте - партиди? Щото сам виждал такива имитации.
От Спортбокс и Спорт депо съм взимал истински Свинемон, освен от немските сайтове чужбина.
За пример : Първият модел Ескейп, купен 2007 г., мислех че е за хвърляне след 5 години носене. Издържаха 2013 година зверско 3 часово газене само в реката - спускане от Синьото езеро, че губих пътека. А съм 95 кила + 20 кила раница, тия години още можех и правих грешката да нося голяма мешка. Там е водопад след водопад в остри камъни, и навсякъде пресечено с клек . Как издържа тоя Ескейп не знам, че до миналата година го носих до пълно изтриване на подметката.
Жена ми скоро се обзаведе с едни високи летни маратонки, 3Д модела е железен и със суперадсорбираща средна подметка. Казва за пръв път не чувства камъните през подметката.Това е маратонката на щатските морски тюлени / но в каки цвет или нощно - черен / :

Но като ги носи един път, ги върна , та си взе един номер по-големи. Немаше проблем .

Ей го промоционалния в Спорт бокса :

Васко е прав :
1. Тия кога ша се сетят от централата на Мон да пратят 5-6 чифта гифт за хаир?
2. Като не си взимам редовно хаповете , се пише лека неразбираемо, с дойч-англ. или сръбско- руски препратки и двусмислици. Да е по-интересно дъ ге Cool

Съб Май 11, 2019 12:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
vaskoo

Местожителство: София

Исках да кажа, че всичко е до лични предпочитания, начин на употреба, подръжка и прочие. Нищо лошо за саломона, хубави обувки, както и доста други марки. Същото е за коли, половинки, ядене и прочие. Ако имаха компаниите такива политики, ти да не можеш да се изринеш от саломони, аз от коли рено.

Съб Май 11, 2019 2:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
emiliqn 78

А някакво мнение за обувки Lowa Laurin Pro - гледам ги намалени в Sport Depot ?
https://www.sportdepot.bg/product/lowa_obuvki_laurin_pro_gtx_mid-N_230097-9720-basic.html?utm_source=facebook&utm_medium=fb_remarketing&utm_campaign=fb_remarketing_14dnp&fbclid=IwAR1DfS9DuNis-jvnEYH-8zrWY_JYWZN6sgsLiKYY-UHl58w1S0u8X6E83Uc

И още нещо - възможно ли е на обувки Salomon Quest 4D 3 GTX , които са внос от Германия, нови , на кутията да пише,,Made in China'', гледам ги в OLX, но пък нямат гаранция?
Мерси Smile
Пон Май 13, 2019 10:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
аngel

Това сигурно е обявата за Саломон : https://www.olx.bg/ad/salomon-quest-4d-3-gtx-turisticheski-obuvki-CID618-ID7HsLs.html#
Редовни са , имат всички атрибути - кутия, етикет , визия, на редовен Саломон.нормално е да са китайски. При тая цена 240 лв, , няма да се задържат дълго. Требе да се пробват, при саломоня по принцип трябва да се взима винаги един номер нагоре , а даже и повече.
За Ловата нищо не мога да кажа. Апроуч подметка означава, че е много тънка, твърда. Не пише да има средна подметка, спестена е , значи обувката е гьон - твърда като дърво. Притеснително е, че пише - даже има и твърда стелка - някаква си Hard Shank. Някои пък по-леки, млади хора, си ги харесват по-твърди подметки, не им правят проблеми. Един подобен Милет с твърда, апроуч подметка , сложих му стелка ортолайт от единственият ми дал фира 10-12 годишен саломон - всички други са още неунищожими / той още ставаше за носене, но вече ми беше жал да го мъча / - само така може да се носи, но не повече от 1 ден, после почивка за краката 3 дни. То си личи и на снимката, на саломона подметката е поне двойно по-дебела. Не всички саломони са със стелки ортолайт, той е два вида при различните им модели, а някои и нямат такъв. Моделите на серията salomon-quest , какъвто е и горният, са с най-добрата им стелка. Стелката не е от модерните напоследък мемори пяна стелки - които се сплескват и никаква работа не вършат. Ортолайт при всяка крачка възстановява формата си, даже и след 10 години е същата - пере се и може да се ползува при други, по-неудобни обувки, стига да им пасне вътре. Може да се купи отделно, по-добри се оказаха / поне за мен / от всякакви ортопедични стелки.
Едно може да е сигурно - мъчили ли са те неудобни обувки, един път сложиш ли този саломон на крака, уцелиш ли си номера, никога после няма да помислиш за други обувки Smile
Стелки Ортолайт, около 8- 10 евра :

Вто Май 14, 2019 1:54 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
ivaylod

Здравейте,

Някой дали е чел информация или може да сподели впечатления за подметката Vibram Vento.
http://www.bestard.com/ficha-suela.php?idioma=eng&id=136

Гледам, че ги има на някои модели на Bestard, но чуденето ми е до каква степен ще издържи подметката ако стъпиш във вода, пред страничните вентилационни отвори и дали с времето не биха се запушили, което да намали ефективността им? Не знам всъщност дали тези отвори имат осезаем ефект при вентилацията на обувката или маркетингов трик, та затова и търся някакви отзиви ? Мисля La sportiva имаха подобна като идея дишаща подметка.
Иначе в това видео са направили "дисекция" на подметката https://www.youtube.com/watch?v=Asb92XH9FGk
Сря Май 15, 2019 10:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78

Благодаря за вклюването и мненията. Явно все пак ще избера някой от двата модела на Кайланд.
Някой да има впечатления от този: http://eshop-gorgona.com/bg/turizym/turisticheski-obuvki/visoki/turisticheski-obuvki-kayland-titan-rock-gtx-0.html

Другият е http://action-section.com/obuvki/turisticheski-obuvki/kayland-plume-micro-gtx
Пет Май 17, 2019 10:11 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78

А някакви отзиви за този модел на Скарпа: https://basecamp-shop.com/product/scarpa-obuvki-r-evolution-gtx-w2019
Благодаря!
Сря Май 22, 2019 12:03 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
vaskoo

Местожителство: София

Лека и приятна обувка с много добро сцепление на подметката. Чудесна е за безснежните сезони.
Задължително да се мери или да се провери опцията за връщане - на скарпа формата на стъпалото / обувката е специфична.

Сря Май 22, 2019 6:53 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
rumen radev

Емилиян, обувката е на разумна цена и си струва да я пробваш дали ще ти е удобна. Виждам, че имат и по-ниски модели. Отново с опора на глезена, т.е. не са планински маратонки и също с приятно намаление. На твое място бих пробвал и някой от тях. Още по-леки, но достатъчно приложими към трите сезона пролет-лято-есен. Ако предимно ще ги ползваш в добро време, половинките са по-удачни от високите обувки. При всички случаи няма смисъл да се влагат големи суми, поне докато не придобиеш собствен опит и мнение кое ти е удобно като инвентар. Няма смисъл и да се робува на марки - нещата се развиват. Ето, дори Саломон понапреднаха, засега частично в планинските маратонки, но един ден може и добра обувка (дори две, за чифт) да предложат Wink
Сря Май 22, 2019 3:47 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
emiliqn 78

Благодаря за включването. Всяка информация е от полза, но да трябва да се пробва и да се види. Най-вероятно ще взема нещо между тази Скарпа и Кайланд Титан Рок. Не съм на голям зор, но до седмица ще поръчам нещо. Кофтито е, че не мога на място да отида, а ще трябва да направо да поръчам и в Еконта да пробвам. Мисля, че съм наясно с номера, въпроса е колко ще ми е удобна обувката. Но ще трябва и на късмет малко да разчитам Wink.
Чет Май 23, 2019 12:00 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Екипировка, необходими неща Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3 ... 35, 36, 37
Страница 37 от 37

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.