ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Мрамор в кръвта
Иди на страница Предишна  1, 2

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
Мрамор в кръвта
Автор Съобщение
аngel

Мнение Отговорете с цитат
Мартине, тука са гледки, а при теб фотография... Smile
Неусетно се стигна до идеята да завърша триъгълника с третата чука, кояго се оказа и най-трудна , едно люто шило:

Това зверско изкачване го минах през 2016 год. и беше третото по трудност място, на което съм попадал. Второто по труднос е същото място, което го слязох до средата по тъмно в 2015 год и после се наложи да го катеря обратно, за да не ме повлече раницата в пропастта..... а за първото, някой дрл път....Не мога да помисля да го преминавам пак изотдолу :

Освен ако не обещаят лади без ред или други благини....ладите вече ги няма, и без ред никой ги не ще, затова ще излъжа тая чука и ще се метна на върха изотгоре. Все едно ме свалят от хеликоптер, излазвам 20 метра и става монтажа...добра идея , но тия 20 метра се оказаха 100, и то не беше висене, приклякване, баене в опити да се излъжат тия няколко метра....
Излязох от горната страна на връхлето:

Но се оказва, че върхът е разделен на две отделни коти. Как се появи това раздвояване, не мога да си обясня, напълно непредвидено е , не се вижда, връхчетата се припокриват :

И още нещо, всички камъни на първата кота се клатят ... наложи се да сляза доста разстояние право надолу, и там с клякания, пролазвания, та даже се захванах за един стабилен зъб с две ръце, стана нещо като маховик ... изхвърлих се напред докъде мога, та стъпих на нещо отдолу:

Добре че не беше много като разстояние. Второто връхче беше по-равно отгоре....само да не ти се вие свят, че е едно балконче със стотици метри пропасти отвсякъде :

Гледката отгоре му е един път:

На връщане, минах през друго място и се появи интиресна пазва-пропаст в тази част, която не я бях виждал :

Ей ги тия две връхчета, образуващи Третата чука, първото, което ме озори е почти незабележимо, гледани от по-ниско :

Пон Фев 11, 2019 9:59 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2
Страница 2 от 2

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.