ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
Врачански балкан- Зверино- Околчица- Враца?

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Предишната тема
Следващата тема
Врачански балкан- Зверино- Околчица- Враца?
Автор Съобщение
2016godina

Мнение Врачански балкан- Зверино- Околчица- Враца? Отговорете с цитат
Здравейте, мисля да направя за ден този маршрут: Зверино- Околчица- Враца

От Зверино до Околчица ми казаха, че има пътека, която има лоша маркировка/или липсва такава и се стига за 4 часа. Въпросът ми е някой минавал ли е тази част на маршрута и това време горе-долу вярно ли е?

От Околчица има няколко вариант да придвижване до Враца.
единият е: Околчица, към вр. Купена, Качуля, и завиване надясно по синя маркировка през водопад Женската вода, слизане в кв. Медковец на Враца.
Втори вариант: през водопад Скакля.

Кой от дват вариант е по удачен според вас?

По мои сметки за около 7-8-9 часа бихме се справили. Но все пак питам, защото не съм минавала маршрута.
Пон Яну 29, 2018 4:55 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър

Местожителство: София

Мнение Зверино- Околчица- Враца Отговорете с цитат
По така заявеният маршрут в частта която съм минавал.
1.Зверино-разклон в т.N43 07.842 E23 34.663
От жп гара Зверино до т. N43 07.413 E23 34.196 е черен път, има маркировка, ориентирането и без нея не е проблем. Възможен избор при разклона в т. N43 06.767 E23 34.296-по добре на дясно. Между т.т. N43 07.413 E23 34.196-N43 07.842 E23 34.663 "пътеката" е по трасе на водопровод, трудно проследима, частично охрастена до влизане в гората. При многопътния разклон в т. N43 07.842 E23 34.663- пътеката в северна посока. От тук до Зверино по GPS запис разстоянието е около 8.5 км.
Ако условието е да се мине през Околчица вариантите са два: по асфалта и в т.N43 08.449 E23 35.441 на дясно търсиш пътеката към долината/няма я на картата/ за връзка с черния път спускащ се от Околчица. Този вариант мисля, че не е удачен, много спускане и качване. По добре по асфалта до разклона в т. N43 09.017 E23 34.634 и евентуално с отиване/връщане до/от Околчица.
2.От разклона с продължение по многоцветната маркировка покрай чешмата в м.Избата до разклона в т. N43 09.956 E23 34.146. Критично място е влизане в гората при беседката/т. N43 10.035 E23 34.198/,същата се "крие" в млада борова горичка и не се вижда, ориентиране по контролна т. N43 10.045 E23 34.198. При разклона в т. N43 10.464 E23 34.193 възможен вариант на дясно над вод. Женската вода и през Серпентините към Враца. Този участък по GPS запис е с дължина около 9.5 км.
Мисля, че в рамките до 9 ч. е напълно приемливо време за преминаване на въпросния маршрут, разбира се зависи от времето, сезона и участниците.
Збл. описвам само реално проходени маршрути, същите са правени през летния сезон.
Пон Яну 29, 2018 10:42 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
2016godina

Мнение Re: Зверино- Околчица- Враца Отговорете с цитат
Петър написа:
По така заявеният маршрут в частта която съм минавал.
1.Зверино-разклон в т.N43 07.842 E23 34.663
От жп гара Зверино до т. N43 07.413 E23 34.196 е черен път, има маркировка, ориентирането и без нея не е проблем. Възможен избор при разклона в т. N43 06.767 E23 34.296-по добре на дясно. Между т.т. N43 07.413 E23 34.196-N43 07.842 E23 34.663 "пътеката" е по трасе на водопровод, трудно проследима, частично охрастена до влизане в гората. При многопътния разклон в т. N43 07.842 E23 34.663- пътеката в северна посока. От тук до Зверино по GPS запис разстоянието е около 8.5 км.
Ако условието е да се мине през Околчица вариантите са два: по асфалта и в т.N43 08.449 E23 35.441 на дясно търсиш пътеката към долината/няма я на картата/ за връзка с черния път спускащ се от Околчица. Този вариант мисля, че не е удачен, много спускане и качване. По добре по асфалта до разклона в т. N43 09.017 E23 34.634 и евентуално с отиване/връщане до/от Околчица.
2.От разклона с продължение по многоцветната маркировка покрай чешмата в м.Избата до разклона в т. N43 09.956 E23 34.146. Критично място е влизане в гората при беседката/т. N43 10.035 E23 34.198/,същата се "крие" в млада борова горичка и не се вижда, ориентиране по контролна т. N43 10.045 E23 34.198. При разклона в т. N43 10.464 E23 34.193 възможен вариант на дясно над вод. Женската вода и през Серпентините към Враца. Този участък по GPS запис е с дължина около 9.5 км.
Мисля, че в рамките до 9 ч. е напълно приемливо време за преминаване на въпросния маршрут, разбира се зависи от времето, сезона и участниците.
Збл. описвам само реално проходени маршрути, същите са правени през летния сезон.

Благодаря много!
Вто Яну 30, 2018 10:42 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
niki_1978

Мнение Искърско дефиле Отговорете с цитат
Здравейте приятели,
Изпозлвам тази темичка, за да не отварям нова.
Ранната пролет ще ни идва на гости едно възрастно американско семейство и съм решил да ги разходя 2 дена по Искърското дефиле. Ще преспим в м. Седемте престола.Тъй като мъжът е трудно подвижен ме интересуват 2 въпроса:
- пътят до паметника над Лакатник от разклона за село Миланово може ли са се премине с кола?
- някъде бях прочел , че над село Лютиброд имало панорамна площадка с гледка отвиско към Ритлите . Има ли такова нещо и ако да - може ли да се отиде до там с кола?
Пон Фев 05, 2018 10:23 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov

Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение Re: Искърско дефиле Отговорете с цитат
niki_1978 написа:

- пътят до паметника над Лакатник от разклона за село Миланово може ли са се премине с кола?

Здравей, пътя от разклона за Миланово до паметника на Септемврийци е с дупки до махала Ръжища, после става само тесен, но се стига досами паметника, с всякаква кола. Гледката си заслужава!
По втория въпрос не мога да дам мнение.
Само като идея - понеже прееб@ха хубавата кръчма Пещерата до Лакатник, на главния път, препоръчвам едно друго кръчме, по-надолу по течението на Искъра. "Дядо Йоцо" се казва, от главния път се отклонявате за Очиндол. Още едно място, което претендира дядо Йоцо да е "гледал" от него строежа на железницата. Има паметник, хубава гледка и хапване.
Поздрави!
Пацко.

Пон Фев 05, 2018 10:50 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър

Мнение Отговорете с цитат
По втория въпрос, възможно е да има ново изградена площадка. И без площадка от поляните над селото се откриват прекрасни панорами към дефилето, има само пътека. С кола някъде в горния край на селата ще се намерят места с панорамен изглед. На снимката "Ритлите" са от дясно, вижда се селото, следователно някъде от там ще има видимост и към въпросния обект.
https://photos.app.goo.gl/UwSwp4Lzg2bjLjCk1
Пон Фев 05, 2018 7:32 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
niki_1978

Пепи, Пацко благодаря за инфото!

Най-вероятно ще видим Ритлите отдолу, а ще компенсирам с гледка от Заселе от горния край на Вазовата пътека.

А за заведението при водопада и мене ме е яд. И за скарата и за шкембето и за изстудяващата се на отклонената вода от водопада бира и НАЙ-ВЕЧЕ за атмосферата.
Пон Фев 05, 2018 9:14 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
packo packov

Местожителство: 144 м денивелация под и на 580 м или 10 мин от Витоша 100

Мнение В момента съм в Милануу Отговорете с цитат
Вчера пак минахме покрай пещерата, пак не бачка. Според мен е толкова намазана, че идеята й е да е частен обект. Надали някога ще отвори за клиенти вече. И три лева да е бирата няма да избият парите за ремонта.
Вчера ни казаха, че на Ванчето й е изтекъл договора, това е жената дето бачкаше в пещерата, а после правеше кифтета в една каравана, срещу нея.
Вече спираме на гара Бов. В РСВто има хапване и пийване, по път ни е, шефката внася атмосфера, като подвиква на разсилния: ПЕЦААА
Е няма гледка за американци, но пък е изходен пункт за Водопада Smile

Вто Фев 06, 2018 10:33 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Петър

Мнение Откриване! Отговорете с цитат
По неофициална информация откриването на "новото" заведение е на 26 т.м., колко е вярно не знам.
Вто Фев 06, 2018 9:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла
2016godina

Преди 10 дена направихме маршрута. 25 км, 9 часа.
Зверино- подножието на Бежанов дол- (ВНИМАНИЕ: маркирана пътека в подножието на Свински връх преди да се включите по аслфатови път е много обрасла-направо няма пътека. Има маркировка тук-таме, не разчитайте на нея)- вр. Околчица- подножието на вр. Качуля- водопад Женската вода- кв. Медковец
8 часа чисто ходене, 1 час почивки
Пон Апр 23, 2018 4:09 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
slavei

Мнение Re: Искърско дефиле Отговорете с цитат
packo packov написа:

Само като идея - понеже прееб@ха хубавата кръчма Пещерата до Лакатник, на главния път, препоръчвам едно друго кръчме, по-надолу по течението на Искъра. "Дядо Йоцо" се казва, от главния път се отклонявате за Очиндол. Още едно място, което претендира дядо Йоцо да е "гледал" от него строежа на железницата. Има паметник, хубава гледка и хапване.
Пацко.

Принципно и на мен не ми пречеше, че беше мизерно, но трябва да дадем шанс на заведението преди да го отпишем Wink
Чух добри отзиви от приятели, но все още не съм я посещавал след ремонта и нямам лични впечатления.

Нед Май 06, 2018 7:00 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Antoon

Мнение Кръчмето Отговорете с цитат
От скорошното ми семейно посещение там имам само добри впечатления. А не е да не съм навестявал и предишния формат. Беше вкусно, несравнимо по-чисто, цените поносими, сервитьорките тичаха. И най-вече бирата беше студена, макар и не на водата от Житолюб.
Нед Май 06, 2018 11:04 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Стара планина Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Страница 1 от 1

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.