ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ
всичко за планината
Регистрирайте сеТърсенеВъпроси/ОтговориПотребителиПотребителски групиВход
моят Меру
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4

Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Предишната тема
Следващата тема
моят Меру
Автор Съобщение
tzezko

Местожителство: софия

Мнение Още няколко идеи.... Отговорете с цитат
Tito написа:
................Следваше да олекотя максимално багажа. Съществуват много идеи от патили и препатили, пък и аз, в процеса на олекотяване измислих още няколко неща. И така:
А. В хигиенните материали, козметични средства и лекарства.
1. Наред с тривиалното отрязване на дръжката на четката за зъби, изскубването с пинсета за вежди на космите през един, щеше да доведе до значително олекотяване на уреда, а пореден пик на инженерната мисъл ме накара да намаля наполовина и дължината на космите с машинката за подстригване.
2. Снимката по- долу илюстрира следващо постижение в олекотяването. Направо наполовина олекна рулото тоалетна хартия.

3. Нямаше никаква необходимост да се носи крем в кутийка и паста за зъби в туба. Просто ги прехвърлих в едно пликче, от едната страна крема, от другата пастата, а след това пробих дупчици в долните ъгълчета на пликчето за да си изстисквам подобно на сладкарски шприц каквото ми е необходимо.
4. Точка 1. изпълних и с четката за бръснене.
Б. В кухненското оборудване и хранителния блок.
1. Без колебание замених чашата от оловен кристал, с помощта на която вечер, моят добър другар и спътник Черния Джони Пешеходеца, щеше да ми възвръща кръвта във вените, със стъклена такава.
2. Също така компромисно прелях гореописания от стъклена в пластмасова бутилка, на която от уважение, а и за допълнително олекотяване, изчегъртах червения етикет. Ден след това възстанових допуснатата чудовищна несправедливост, откривайки въпросния тип в оригинален вид, удобен за носене, правейки поредния компромис с теглото на етикета.

3. Не се подадох, обаче, на настояването на моите съветници и консултанти да заменя ленената покривчица, върху която щях да си сервирам във времето за хранене, с копринена. По- лека била. Хайде, бе! Чак пък толкова.
4. Чугунената плоча за скара оставих в къщи. С болка. Но все пак предвиждах да си правя барбекю не повече от три- четири пъти по време на прехода. Така че, и дървен шиш от някоя трънка щеше да свърши работа.
5. С подобни чуства се разделих и с моторния трион, който би могъл да ми окаже неоценима помощ при събирането на отоплителен и осветителен материал в случай на аварийно нощуване на открито.
6. На маслините извадих костилките. Същото направих и със семките на сушените смокини.
В. В облеклото и обувките.
1. За какво трябваше да ми тежат някакви си надписи, етикети и емблеми?! Всичките саломони, салеви, крафтове, горетекси заминаха в кофата за боклук. В резултат екипировката олекна осезаемо.
2. Нали съм с колелото и ще ходя поне два пъти по- малко, отколкото ако съм пешеходец, обувките щяха да се изхабят само наполовина. Така че, спокойно можех да изрежа грайферите през един, а после да мина целите подметки през шлайф лента. Речено – сторено.
3. На слънчевите очила махнах стъклата.
Г. В уреди и апарати.
1. Обелих обвивката на батериите за навигационния уред и махнах гумената облицовка на антената.
2. Тъй като графикът ми нямаше да е супер прецизен и изчислен до минута, махнах голямата стрелка от ръчния часовник. Местоположението на малката ми е достатъчно да определя с доста голяма приблизителност къде се намирам спрямо кръглия час. Отначало смятах да сваля и секундната стрелка, но разумът надделя- нали съм си на „жизненото поприще в средата”, щеше да се наложи да си меря пулса от време на време и затова само я кръцнах с клещите до 2/3 от дължината и.
Накрая свалих 15 кила от личното си тегло и шоуто можеше да започне....................

Пет Окт 13, 2017 9:22 am Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение
nabludatel50

Мнение Отговорете с цитат
tzezko Smile не се толерират компромиси с намалени т. хартии, тъй като беше казано : " Това са фактите.... относно осигуровката - лятос е в пъти по-страшно и без въже е направо нас*ращо".
Бевайзен матриал Laughing :

Пет Окт 13, 2017 12:45 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
mislesht

Местожителство: Пловдив

Very Happy Обаче човека е прав - поне костилките на маслините можеш да махнеш! Олекват с 1/3.

Пет Окт 13, 2017 2:12 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Изпрати мейла ICQ Номер
nabludatel50

маслини и сирене, салами и солени неща в Мраморният дял - йок, много жажда се образува Smile Но tzezko може да съдействува, щом е предложил, за осигуряване на тая огнена течност в бутилката с черен етикет "Йохни Валхер", която много помага във всякакви начинания. Да станете спонсори на една мижава "екпедиция", един вид... Smile

Пет Окт 13, 2017 4:49 pm Вижте профила на потребителя Изпратете лично съобщение Посетете сайта на потребителя
Покажи мнения от преди:    
Напишете отговор    ПЛАНИНАРСКИ ФОРУМ Форуми » Пирин Часовете са според зоната GMT + 3 Часа
Иди на страница Предишна  1, 2, 3, 4
Страница 4 от 4

Идете на: 
Не Можете да пускате нови теми
Не Можете да отговаряте на темите
Не Можете да променяте съобщенията си
Не Можете да изтривате съобщенията си
Не Можете да гласувате в анкети

ВРЕМЕТО:

вр.Ботев

вр.Мургаш

вр.Мусала

гр.Сандански

Черни връх

Вземи рекламен банер   

Никаква част от материалите и снимките на този форум
не може да бъде копирана и използвана
без изричното съгласие на автора, който ги е публикувал.